Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A bíróság döntése szerint magyarázatot kell adnia a kormánynak arra, hogy mi szükség volt a pedagógusok egyesülési jogának és a bírósághoz fordulás jogának szélsőséges korlátozására.
Több hónapja tüntetnek a tanárok, diákok és szülők a pedagógusokat korlátozó státusztörvény ellen, a kormány június 6-án mégis benyújtotta az Országgyűlésnek a törvénytervezetet.
Pedagógus végzettségű, bár nem oktat, de gyerekein keresztül belelát a magyar valóságba. Kállai Kornélia január óta minden szerda reggel kiáll a hozzá legközelebb eső zebrához és így próbálja meg felhívni a figyelmet a közoktatás helyzetére.
2022 kétségtelenül a tüntetések éve volt Magyarországon, így azt meg sem próbáljuk összeszedni, hogy országos szinten hány kisebb-nagyobb megmozdulás volt a pedagógusok és a közoktatás ügyében. Azt viszont tudjuk, hogy Budapesten összesen hányszor szerveztek több tízezres tömegeket megmozgató demonstrációkat. Mutatjuk, mik voltak az idei év legfontosabb dátumai "tüntetésügyileg'.
Osztályfőnökök, németül oktató biológiatanár és a középiskola egyetlen francia szakos pedagógusa is a Karinthy Frigyes Gimnázium múlt héten elbocsátott tanárai között van.
Október 5-én két reggeli élőlánccal kezdődik az országos tüntetés- és sztrájksorozat, de sok településen és egyes budapesti kerületekben más megmozdulások is lesnek. A napot egy hídfoglalás és szolidaritási koncert zárja majd. Összeszedtük a legfontosabb eseményeket.
A beígért háromszor 10 százalékon felül csak akkor kapnak komolyabb béremelést a pedagógusok, ha „a gazdaság jól teljesít”, és óraszámcsökkentésre sem számíthatnak – többek között ez derül ki abból a dokumentumból, amelyben a Belügyminisztérium válaszolt a két nagy pedagógus-szakszervezet követeléseire.
Aláírta a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó törvénymódosítást Novák Katalin államfő. Annak ellenére, hogy a két nagy pedagógus-szakszervezet azt kérte tőle: küldje a törvényt előzetes normakontrollra.
Kedden megalakult a kormány, a két nagy pedagógus-szakszervezet sztrájkbizottsága pedig el is küldte levelét Orbán Viktornak a sztrájkbizottsági tárgyalások folytatásáról. Azt is újra leírták, milyen követeléseik vannak – ezeket foglaltuk össze.
Hiába tiltakoztak a szakszervezetek és a tanárok, délelőtt egy oktatást is érintő javaslatot is megszavaztak a Parlamentben, délután jönnek az eskütételek.
Miután megtudták, hogy olyan javaslatot nyújtottak be a parlamentnek, mely az eddigiekhez képest jelentősen korlátozná a pedagógusok sztrájkjogát, együtt követelik annak visszavonását - osztotta meg a nyilatkozatukat a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ).
„A tárgyalásoknak a sztrájktörvény alapján folytatódni kell, és nem kétséges már, hogy elfogadható ajánlatot nem fogunk kapni. A további lépés tehát a munkabeszüntetés lesz így vagy úgy” – írja a Facebookon a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ).
Nyílt levelet küldött az országgyűlési képviselőknek a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ), amely azt kéri, hogy ne szavazzák meg a pedagógusok sztrájkjogát csorbító módosítást.
Többek között a pedagógussztrájk szabályozásán is változtat a veszélyhelyzet megszüntetésével összefüggő előterjesztés, amelyre rábólintott az Országgyűlés törvényalkotási bizottsága.
Barátságtalan gesztus – így értékelte a Pedagógusok Szakszervezete a sztrájkot ellehetetlenítő törvényjavaslatot, amely az Országgyűlés törvényalkotási bizottsága elé került.
Egy módosítási javaslat törvénybe iktatná a pedagógussztrájk ellehetetlenítését – közölte a Facebookon a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ).
A sztrájktárgyalások leghamarabb június elején folytatódhatnak, ugyanis csak május végén alakulhat meg az új kormány. A tanári szakszervezetek azonban még mindig számolnak a határozatlan idejű sztrájkkal.
Tanévkezdésre minden oktatási dolgozónak tudnia kell, hogy mi vár rá a következő években - a szakszervezetek ez alapján fognak dönteni a sztrájk folytatásáról.